375 visninger
|
Oprettet:
FølgFølg ikke
4 Svar
foder foder
mine hunde for pt royal canin tip den lille chihuahua på 7 måneder ca og select gold til min schipperke på 1,5 år
men da jeg ikke er helt tilfreds med foderet overvejer vi at skifte til olivers foder.
er der nogle der har arfaringer med dette både for og imod.
jeg kan feks godt lide at de er kornfrit og jeg kan vælge forskelige smags varianter. har kun prøvet deres godbider som jeg er meget tilfreds med, men nu overvejer at prøve deres foder:)
0 synes godt om
aug 2008
Følgere: 1094 Hunde: 2 Emner: 87 Svar: 2.721
mar 2016
Følger: 11 Følgere: 207 Hunde: 5 Emner: 56 Svar: 1.473
og køber gerne store poser! (der hvor foder pillerne er lidt større)
Gustav bruger måske lidt ekstra tid på at tygge dem i stykker, men størrelsen er altså helt okay og han kan sagtens spise dem (han er chihuahua) så vil helt sikkert sige Go for it! det er godt foder
jan 2013
Følger: 1 Hunde: 1 Emner: 8 Svar: 24
jun 2008
Følger: 45 Følgere: 57 Hunde: 8 Annoncer: 2 Emner: 239 Svar: 3.370
Vær opmærksom på, at der er stor forskel på deres pille størrelser, så jeg vil ikke anbefale en str. medium til en chihuahua, fordi de er så store, at hunden kan blive kvalt.
Vil hellere anbefale str. small piller og så fodre i et aktivitetsbræt / legetøj.
Har skrevet lidt om hvorfor vi fodre med Olivers her http://tossetmedhund.weebly.com/olivers-petfood/olivers-hundefoder
foder