Fransk Bulldog

Fransk Bulldog

Medlemmer: 483
Forside Forum Medlemmer Annoncer Hunde
744 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 7 Svar

Hvalpe foder? Hvalpe foder?

Har lige endnu et spørgsmål... smiley Hvilken foder/hvalpfoder vil i anbefale? Var ved at købe Royal canin fransk bulldog junior igår, men blev pludselig i tvivl, for kan huske vores dyrelæge sagde Hill var meget bedre da vi havde Newfoundlændere, og havde ikke meget positivt at sige om RC..

Hvad er jeres erfaringer? Hvilke mærke er bedst?


Play video
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Pudset vinduer 500 kr.
  • Opsætning af hegn 700 kr.
  • Hylder, TV, mm i betonvæg 1.999 kr.
  • Jeg skal have taget en antenne inkl parabol ned 1.499 kr.
  • Sage Kaffemaskine kværnen kære ikke rundt 1.000 kr.
  • Havemand til havearbejde 500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Hvalpe foder?
  • #3   26. apr 2012 BARF vil jeg også sige smiley

  • #4   26. apr 2012 hills er efter min mening ikke bedre end RC, da det er baseret på korn. er egentlig heller ikke så vild med RC fb foderet, jeg ville finde noget kornfrit i stedet for.

    Wolfsblut eller Taste of the Wild


  • #5   26. apr 2012 Brit hypo allergenic formula har været perfekt for Vega - det indeholder heller ikke alt muligt fis, som de franske kan udvikle allergi overfor.
    Hun elsker det, lugten bevares godg og hun fungerer virkelig godt på det smiley


  • #6   26. apr 2012 NOW! fra petcurean er et godt foder og vi er ved at sende elvis hvalpe videre på dette. de har fået råt siden de var 3 uger, men da de ikke kan forsætte med det er dette et super alternativ. de havde også fået en hvalpepakke fra RC og ad siger jeg bare for en indholdsfortegnelse på hvalpefoder smiley

  • #9   27. apr 2012 Trine: ja jeg ville også give den ben jævnligt, det plejer at give fast afføring:-)

  • #10   27. apr 2012 Tusind tak for svarene.. smiley
    Det er vel så bare til medium race så ik?


  • #11   3. maj 2012 Uanset hvilket mærke du vægler så skal du kigge bag på posen... Hvis indholdsfortegnelsen starter med korn, grønsager eller noget i dek dur, skal du vægle noget andet.
    Hunde er rovdyr og kan ikke fordøje korn og grønt - det ryger lige igemmen og de for ikke noget næring af det..

    Som en længere oppe sagde er BARF, uden tvivl det bedste du kan give din hund!
    Vi ville selv give joker det men han gider det desværre ikke spise det...


Kommentér på:
Hvalpe foder?

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce