575 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 1 Svar

bedøvelse under undersøgelse bedøvelse under undersøgelse

hej alle i kloge folk der ude.

jeg skal her om nogle uger have lavet en gastroskopi af min mave. jeg fik det lavet for 2 uger siden og aldrig har jeg oplevet noget så modbydeligt i mit liv. gik fuldstændig i panik. og var sikker på jeg ville blive kvalt selvom jeg godt ved det ikke kan lade sig gøre.

nu har jeg så fået indkaldelse til næste undersøgelse og får hjertebanken bare ved tanken og overvejer seriøst at melde fra til den selvom jeg godt ved det kan få fatale følger. men jeg er helt i panik bare ved tanken om at få den slange ned igennem halsen og ned i spiserøret og ned i maven..


er der nogen her der ved om man kan få noget at slappe af på til sådan en undersøgelse. evt en forhammer der kan slå en omkuld..


Play video
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Der kommer ikke vand ud af vandhanen ved vasken. 2.000 kr.
  • Opsætning af hylder 900 kr.
  • hænge gardiner op 450 kr.
  • Rep. af kabelbrud på Alko robot der melder fejl CN010. Brud er fundet men forsøg selv fejler 400 kr.
  • Sette opp beslag til gardin 1.800 kr.
  • Smid et ikea skab ud som er fuldt afmonteret og står på gadeplan 400 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  bedøvelse under undersøgelse
  • #1   8. nov 2012 På OUH gør de det pr. rutine. Man er HELT væk.

    Men det kræver, at de har ressourcer til overvågning bagefter, for det kræver det. Man skal ligge en times tid bagefter.

    Bed om det, det kan ikke være rigtigt du skal være helt ødelagt af det.


Kommentér på:
bedøvelse under undersøgelse

Annonce